به وب سایت ما خوش آمدید

این 5 محلول هارو هیچوقت با هم مخلوط نکنید

توسط : Pakhsh Shetaban تاریخ :‌ 26 تیر 1397, 16:32 دسته بندی : وبلاگ

این  5 محلول  هارو هیچوقت با هم مخلوط نکنید

۵ ترکیب خطرزا از تمیز کننده ها

 

محلول های سفید کننده محلول هایی هستند که ما در طول روز هبا آنها سر کار داریم محلول هایی که براب نظافت منزل سرویس های بهداشتی حمام سینک ظرفشویی و نمامی مکان هایی که نیاز است با این محلول ها نظافت شود آما دا از پاک کننده قوی این محلول ها خطرالتی که برای ما انسان ها و محیط زیست و پیرامون ما وجود داردما در این مطلب قصد داریم پنج محلول که شما در آنها استفاده میکنید معرفی کنیم خواهش مندیم که هرگز از این محلو له در منازل  و محل کار خود استفاده نکنید

با پخش شتابان همراه باشید.

 

1.    پراکسید هیدروژن و سرکه

در حالی که از این دو ماده شیمیایی می‌توان همیشه به عنوان تمیز کننده استفاده کرد اما آن‌ها را باهم مخلوط نکنید ترکیب این دو باعث تولید اسید پریستیک یا اسید خورنده می‌شود و آن در غلظت‌های بالا باعث تحریک کنندگی می‌شود و می‌تواند به پوست، چشم، گلو، بینی و ریه شما آسیب برساند.

2.    لوله باز کن و لوله باز کن قوی‌تر

اگر شما گرفتار شده‌اید و وسوسه  شده‌اید که لوله بازکن‌هایتان را با هم ترکیب کنید تا اثر بهتر و بیشتری داشته باشند مواظب سینکتان باشید. به دلیل داشتن فرمول‌های فوق‌العاده قوی این کار باعث می‌شود کلاهک سینکتان را از بین ببرد و باعث ایجاد گاز کلر می‌شود و ممکن است منجر به انفجار شود.

3.    آمونیاک و سفید کننده

ترکیبی از سفید کننده و آمونیاک، باعث آزاد شدن بخار کلروامین می‌شود که در صورت استنشاق می‌تواند مشکلات تنفسی و سوختگی گلو را ایجاد کند. مراقب باشید که بسیاری از محصولات تمیز کننده حاوی سفید کننده یا آمونیاک در فرمول‌های خود هستند بنابراین هرگز نباید هیچ نوع محصول پاک کننده‌ای را با یکدیگر مخلوط کنید.

بیشتر بخوانید طرز تمیز کردن سرویس های بهداشتی

4.    سفید کننده و الکل

یک گاز بدنام که آدم رباها برای بیهوش کردن قربانیان خود از آن استفاده می‌کردند. این گاز منجر به آسیب سیستم عصبی، چشم، ریه، پوست، کبد، کلیه‌ها و حتی مرگ می‌شود. حتی میزان کمی از آن در شما سرگیجه یا تهوع ایجاد می‌کند.

5.    سرکه و سفید کننده

این ترکیب بخارات کلر و کلروامین آزاد می‌کند و می‌تواند باعث سوختگی شیمیایی به احتمال زیاد در ریه و چشمها شود. برای اینکه سطوح خود را براق و بسیار تمیز کنید هم از آن استفاده نکنید. باز هم یادآوری می‌کنیم که بسیاری از این مواد در فرمول‌های خود ممکن است هریک از مورد‌های بالا را داشته باشند بنابراین هرگز مواد پاک کننده‌ها‌یتان را با یکدیگر ترکیب نکنید.

همچنین میتوانید دیگر مطالب را در اینجا مطالعه فرمایید.

 

مطالب مشابهکلیه حقوق محفوظ و متعلق به پخش شتابان است. | آندیالند
انصراف
شتابان