به وب سایت ما خوش آمدید

۱۱ نکته مهم در مورد خواب که بیماران دیابتی نمی‌دانند

توسط : Pakhsh Shetaban تاریخ :‌ 16 تیر 1397, 20:27 دسته بندی : وبلاگ

یازده نکته مهم که شما درباره دیابت نمیدانید

دیابت

 

دیابت یک موضوع و بیماری مهم که خیلی از مردم هان با آن سرو کله میزنن دیابت یک بیماری خطرناک می باشد که قابل پیشگیری هست و میتوان آن را کنترل کرد بیماری دیابت که همان بیماری قند می باشد یک بیماری که سالانه ان خیلی افراد را می گیرد ما در این مطلب قصد داریم که دیابت را به شما نشان داده و شما را از این مشکل نجات دهیم 

دیابت را جدی بگیریم

دیابت چگونه روی خواب ما تاثیر میزاره؟

بدن یک فرد مبتلا به دیابت با میزان قند خون ثابت، در تلاش است تا این قند اضافه را از طریق ادرار از بین ببرد و این به معنی احساس ادرار بیشتر، ناگهانی‌تر و البته غیر قابل کنترل‌تر در این افراد. پس اگر نیمه شب از خواب می‌پرید تا به دستشویی بروید شما دچار اختلال خواب شده‌اید. اگر شب‌ها خوب نخوابید یا میزان خواب شما کافی نباشد، نتیجه آن روز بعد به سراغ شما می‌آید و احساس خستگی و ضعف در کل بدن یا بخش‌هایی از بدن خواهید داشت. این احساس خستگی و بی‌حالی می‌تواند پرخوری را تحریک کند و زیاد خوردن منجر به افزایش میزان قند خون در بدن شود و این چرخه دوباره تکرار شود؛ مانند گیر افتادن در یک سیکل معیوب می‌ماند.

دیابت به علاوه به عنوان علت کم خوابی و اختلال خواب شناخته شده، علت تنفس بد در خواب هم به شمار می‌آید. بد تنفس کردن در خواب شرایطی است که تنفس فرد ناگهان برای چند ثانیه قطع می‌شود، خروپف می‌کند و خواب راحت ندارد. بر اساس تحقیقات این نوع بد نفس کشیدن در خواب باعث مقاومت انسولین و عدم ثباث گلوکز در بدن می‌شود و این موضوع منجر به بدتر شدن بیماری دیابت خواهد شد. 

 تنظیم خواب در بیماران دیابتی

مطالب مشابهکلیه حقوق محفوظ و متعلق به پخش شتابان است. | آندیالند
انصراف
شتابان