به وب سایت ما خوش آمدید

اصول تمیز کردن سرویس بهداشتی

توسط : Pakhsh Shetaban تاریخ :‌ 18 آذر 1399, 14:11 دسته بندی : وبلاگ

یکی از مهمترین مکان هایی که تمیز بودن آن شرط آرامش و آسایش در زندگی ما انسان ها است سرویس های بهداشتی منازل و ادارات می باشد. کثیف بودن سرویس بهداشتی نه تنها آرامش ادمیت را به هم میزند بلکه موجب امراض و مضرات بدنی زیادی میتواند بشود. و اما نکته مورد بحث ما، اصول تمیز کردن سرویس های بهداشتی چگونه باید باشد ؟

هر کدام از سرویس های بهداشتی جنس سرامیک کفشان با جنش لوله ها و یا وان و دستگیره های آبشان متفاوت است که مواد شوینده هر کدام میتواند متفاوت انتخاب و خریداری شود. زیرا اگر ابزار مورد کاربرد هر جنس خاص لوازم سرویس بهداشتی را استفاده نکنیم، امکان صدمه جدی به سطح آن جنس و یا خراشیده شدن آن بسیار وجود دارد.

 

تمیز کردن سرویس بهداشتی

 

کاشی ها و سرامیک سرویسهای بهداشتی را چگونه برق بندازیم ؟

جهت پاکسازی و سفید کردن و برق انداختن کاشی سرویس های بهداشتی استفاده از مواد شوینده سفید کننده بسیار مناسب می باشد. با استفاده از این مواد سفید کننده میتوان درز های موجود در دستشویی و حمام یا دوغاب اطراف آن را به آسانی هرچه تمام سفید کرد. فراموش نکنید که کاشی حمام ها صرفا یک پوشش نیستند بلکه بخش اعظم زیبایی منازل یا ادارات هستند که در کف یا دیواره سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها می باشند. لذا پاکسازی و تمیز کردن کاشی ها و دوغاب اطراف کاشی ها جزء اولیت های تمیز کردن روزانه ما باید باشد.

 

مهم ترین برند های شوینده و تمیز کننده سرویس های بهداشتی

* شوینده و سفید کننده دامستوس

* شوینده هوم پلاس

* شوینده گلرنگ

* سفید کننده و جرم گیر رخشا

* مایع جرم گیر و سفید کننده اکتیو

* جرم گیر تاژ

 

5 مرحله تا تمیز کردن کامل سرویس بهداشتی

در زیر به 5 مرحله از موارد تمیز کردن سرویس بهداشته اشاره کرده ایم که به اختصار 2 مورد را نیز با توضیحات تکمیلی ارائه داده ایم. 3 مورد باقیمانده نیز همانند مرحله یک و دو عمل خواهیم کرد.

1- تمیز کردن روشویی دستشویی

خیلی ها تصور میکنند باید برای سفید کردن و جرمگیری روشویی از مواد سفید کننده استفاده کنند غافل از اینکه این موارد باعث سیاه شدن سنگ روشویی شده و آسیب جدی به آن وارد میکنند. بهترین موارد برای تمیز کردن روشویی سرویس بهداشتی استفاده از سرکه سفید یا آبلیمو می باشد که باید در قالب اسپری آن را روی سنگ روشویی بپاشیم و پس از مدتی که روی سطح آن ماند، با کمک یک اسفنج روشویی را پاک نماییم. در استفاده از آبلیمو هم همین را تکرار میکنیم.

2- تمیز کردن سرامیک کاشی

برای تمیز کردن سرامیک و کاشی های کف سرویس بهداشتی بهترین گزینه استفاده از مواد سفید کننده یا مایع ظرفشویی می باشد. به این صورت که مواد را روی کف سرویس و سطح کاشی ها ریخته و پس از 15 دقیقه با اسفنج می سابیم و آبکشی میکنیم.

3- تمیز کردن شیر آلات دستشویی

4 – تمیز کردن کاشی دیواره دستشویی و حمام

5- تمیز کردن و برق انداختن سنگ توالت و وان حمام

تمامی موارد بالا جزء مهمترین مراحل و مواردی هستند که در شستشویی سرویس بهداشتی باید آنها را رعایت کرده و دقت کنیم.

 

مطالب مشابهکلیه حقوق محفوظ و متعلق به پخش شتابان است. | آندیالند
انصراف
شتابان