به وب سایت ما خوش آمدید

چگونه حمام را تمیز کنیم

توسط : Pakhsh Shetaban تاریخ :‌ 1 دی 1399, 13:59 دسته بندی : وبلاگ

از دغدغه های زندگی هر شخص قطعا نظافت خانه به خصوص حمام آن می باشد؛ چون تمیز بودنش ارتباط مستقیمی با سلامتی مان خواهد داشت. به دلیل رطوبت بالای موجود در حمام امکان رشد قارچ و باکتری بسیار زیاد می باشد؛ و حتما همگی ما تلاش می کنیم تا به خوبی آن را تمیز کنیم اما احتمالا از نظافتی که صورت می گیرد چندان راضی نیستیم و به دنبال روش های اصولی تمیز کردن حمام هستیم. در این مقاله نکاتی را جهت تمیز کردن اصولی حمام بر خواهیم شمرد .

 

تمیز کردن حمام

 

تمیز کردن دوش حمام

مقدار زیادی سرکه سفید را در یک پلاستیک بریزید، سرکه آنقدر باید زیاد باشد که بتوان نازل سر دوش را در آن قرار داد. کیسه را گره دهید و اجازه دهید تا صبح در همان حالت بماند؛ روز بعد سر دوش را به خوبی با مواد شوینده بشویید. برای تمیز کردن در دوش، چند قطره سرکه را به جوش شیرین اضافه کنید؛ یک ماده خمیری خواهید داشت آن را به در دو بزنید اجازه دهید یک ساعت به همان صورت بماندد و سپس آن را با یه پارچه بمالید و سپس بشویید.

 

تمیز کردن کف و دیوار های حمام

مواد شوینده مورد نظرتان را آماده و به کف و دیوار های حمام بمالید، که البته ما در اینجا توصیه می کنیم که بعد از استفاده از مواد شوینده ی معمولی از جرم گیرهای طبیعی چون الکل صنعتی، آب لیمو ، نوشابه ها ، سرکه سفید و جوش شیرین هم استفاده کنید؛ آب داغ را باز کنید و اجازه دهید چند دقیقه بخار کند، بخار آب گرم بر تاثیر مواد شوینده می افزاید و نتیجه بهتری را خواهید دید. برخی از شوینده های مناسب برای شستشوی حمام عبارتند از جرم گیر دامستوس ، جرم گیر گلرنگ ، جرم گیر صاف ، جرم گیر اکتیو و جرم گیر من .

 

تمیز کردن وان حمام

شاید عجیب به نظر برسد اما همان طور که در گام دوم گفته شد، شما می توانید از نوشابه ها برای جرم گیری استفاده کنید؛ یک لیوان نوشابه را البته پس از شست و شوی معمولی وان، در آن بریزید. چند دقیقه صبر کنید سپس با یک فرچه آن را بسابید و در آخر به خوبی بشویید.

به خاطر داشتن چند نکته ظریف به شما در اصولی تمیز کردن حمام کمک خواهد کرد:

1 - برای تمیز کردن کناره های وان یا کف حمام می توانید از یک مسواک کمک بگیرید.

2 - تمیز کردن دوش حمام بسیار مهم است چون باکتری و قارچ های موجود ممکن است باعث بروز بیماری های ریوی شوند.

3 - پس از حمام کردن و یا تمیز کردن حمام یک ساعت درب آن را باز بگذارید؛ تا کاملا خشک شود.

4 - برای حمام سیستم تهویه مناسب تهیه کنید تا به شما در تمیز نگه داشتن حمام کمک کند.

 

اگر برای شتشوی حمام خود نیاز به جرم گیر های با کیفیت داشتید می توانید از طریق پخش شتابان با قیمت مناسب تهیه نمایید .

 

مطالب مشابهکلیه حقوق محفوظ و متعلق به پخش شتابان است. | آندیالند
انصراف
شتابان